
Адвокатка Ірина Ременкова розповіла про різницю між відстрочкою та бронюванням та обов’язкові документи, які завжди повинні мати при собі чоловіки
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Ірина Ременкова відзначила високий рівень організації роботи Білоцерківського ТЦК. За її словами, фахівці центру ввічливі, процедури – зрозумілі, а співпраця – конструктивна, особливо коли військовозобов’язаний приходить із підготовленим пакетом документів та попередньо записаний до електронної черги.
Водночас актуальною проблемою залишаються великі черги, особливо під час подання документів на відстрочку.
Відстрочка і бронювання: різниця та правові нюанси
Відстрочка надається на підставі статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” – це індивідуальні обставини: навчання, наявність трьох і більше дітей, догляд за родичами з інвалідністю тощо. Заяву на відстрочку розглядає спеціальна комісія ТЦК упродовж 7 днів.
Бронювання стосується працівників критично важливих підприємств і діє до одного року. Воно може бути анульоване у разі звільнення працівника або втрати підприємством статусу критично важливого.
“Бронювання дається на один рік від критично важливого підприємства для забезпечення життєдіяльності держави. Так і бронювання надається від підприємства на один рік, тому це різні речі, а відстрочка надається за обставинами, які я перерахувала і в межах дії воєнного стану, тобто на три місяці”, – зазначає адвокатка.
Як діяти, якщо ТЦК відмовляє у відстрочці
Ірина Ременкова підкреслила, що ТЦК не має права відмовити у прийомі документів на відстрочку. Якщо рішення комісії є негативним, особа має право отримати обґрунтовану відмову та, за потреби, оскаржити її в судовому порядку.
Рекомендується звертатися до фахівця, аби перевірити повноту документів або підготувати оскарження.
“Тобто це відмова у відстрочці і там буде обґрунтування. Чому відмова? Можливо у людини не вистачило якихось підтверджуючих документів, тому що є підстави і підстави складні. І у кожній ситуації військовозобов’язаного абсолютно індивідуальні…”, – каже пані Ірина.
Які документи повинен мати при собі військовозобов’язаний
Адвокатка радить завжди мати при собі:
- доступ до додатку “Резерв+”, де відображені дані про відстрочку, бронювання, розшук і ступінь придатності;
- паперовий військово-обліковий документ, зокрема через можливі технічні збої в додатку;
- копію заяви на відстрочку або документи, що підтверджують її підстави;
- у разі наявності – довідку про надання відстрочки.
Чи може заброньований працівник виїжати за кордон
Власне так, але лише у разі відрядження.
Для перетину кордону заброньованому працівнику потрібно мати:
- паперовий військово-обліковий документ;
- витяг із “Резерв+”;
- витяг про бронювання;
- довідку з місця роботи;
- документи, що підтверджують цільове службове відрядження;
- погодження відповідних міністерств, наприклад Мінекономіки.
“Тобто це ті, які мають документи від певного підприємства, які підтверджують, що ця людина виїжджає туди у відрядження. У нас визначені правила перетину кордону з дією воєнного стану. Тому наразі така ситуація”, – каже Ірина Ременкова.